Epidemija covida-19 je v zadnjem letu dni vplivala na vse sfere našega življenja, posledično in občutno tudi na poslovni svet. Vsa podjetja so zelo hitro morala organizirati delo od doma. Tako ste tudi vi, najverjetneje prvič, izkusili, da je dinamika takšnega dela dokaj drugačna od tistega, ki ga je vsak izmed nas poznal prej.
V takih okoliščinah je organizacijska klima postala najpomembnejši faktor poslovne učinkovitosti. Gre za sposobnost zaposlenih, da se v polni meri posvetijo svojemu delu, inovirajo in občutijo pripadnost podjetju. Vse skupaj se neposredno odraža v produktivnosti, kar vpliva na zadovoljstvo strank, obstoj in razvoj prodaje ter posledično dobiček podjetja.
V kolikšni meri boste pri tem uspešni, je odvisno od večjega števila faktorjev, ki vplivajo na delovni proces. To so:
Vsak element soodloča o tem, kako kakovostna je organizacijska klima in kakšni bodo rezultati dela. Zato je merjenje razpoloženja zaposlenih in zbiranje povratnih informacij pomembnejše kot kdajkoli prej.
Cilj analize je odkriti, kaj zares čutijo in kako razmišljajo vaši zaposleni, da boste lahko čim učinkoviteje načrtovali svoje prihodnje razvojne korake. Za vas bomo izdelali natančno in pregledno poročilo (do 20 strani), v katerem bomo obrazložili trenutno stanje vsakega faktorja, tako na ravni podjetja kot tudi na ravni posameznih služb. Hkrati bomo podali konkretne predloge, tam kjer obstajajo potenciali za nadaljnji razvoj.
Ugotovljene rezultate in predloge vam bomo predstavili na skupnem sestanku.
Analiza se priporoča tistim podjetjem, ki si želijo:
Organizacijska klima je ključni faktor, od katerega je odvisna kakovost delovanja podjetja v celotnem spektru. Organizacijska klima namreč vpliva na številna področja, ki posledično določajo parametre uspešnosti podjetja, izražene v:
Pozitivno delovno okolje je delovni prostor, v katerem se spodbuja varnost, profesionalni razvoj in doseganje ciljev zaposlenih.
Najboljši voditelji spodbujajo zaposlene k preizkušanju novih idej brez strahu pred neuspehom ali njihovimi posledicami.
Bolj ko je posameznik motiviran in vključen v delovno okolje, bolj obvladuje tehnologijo in koristi vse njene potenciale.
Vzpostavljena organizacijska klima vpliva na pretočnost in učinkovitost delovnih procesov, kar se neposredno odraža na kakovosti izdelkov/storitev.
Pomembno je opredeliti spretnosti, ki so potrebne za opravljanje nalog na delovnem mestu imeti jasno sliko o povezavah med posameznimi oddelki.
Zaradi težnje podjetja k izpolnjevanju socialno-čustvenih potreb zaposlenih, bodo zaposleni podpirali in spoštovali svoje podjetje.
Kakovost medsebojnega sodelovanja zaposlenih in vzpostavljena organizacijska klima odločata o kakovosti informacij in znanja s katerim razpolaga podjetje.
Vsled intenzivnega in poglobljenega dela na področju človeških virov sem oblikoval hipoteze o pomembnosti odkritja in udejanjanja talentov za vsakega posameznika. Potrdil sem jih v sodelovanju z uspešnimi Slovenci, kot so ustanovitelj podjetja Pipistrel Ivo Boscarol, izumitelj Peter Florjančič, maneken in ustanovitelj centra Vidim cilj Alen Kobilica, oblikovalec vozil uveljavljenih avtomobilskih znamk Robert Lešnik, manekenka in ustanoviteljica modne agencije Bernarda Marovt, svetovno uveljavljen glasbenik Uroš Perić, plesalka Katarina Venturini in svetovni prvak v boksu Dejan Zavec. Tako je nastal priročnik Od talenta do uspeha.
Sem doktorand Fakultete za organizacijske vede. Pri svojem delu uporabljam znanje iz moderne psihologije, kognitivne terapije in nevrolingvističnega programiranja. Del življenjskega obdobja sem preživel med menihi v srednjeveškem samostanu, kjer sem spoznal nova obzorja človekovega življenja. Moja razmišljanja redno objavljajo časnika Delo in Primorske novice, Revija HRM, Anima idr.
Pred izvedbo analize se z naročnikom dogovorimo o poteku dela in obsegu.
Vsi zaposleni prejmejo na svoj e-naslov povezavo, prek katere bodo lahko dostopali do anketnega vprašalnika.
Predvideni čas reševanja anketnega vprašalnika je 15 minut.
Celovito poročilo o vseh segmentih organizacijske klime bomo izdelali v roku 5 dni.
Po predhodno dogovorjenem terminu z naročnikom bomo rezultate iz poročila predstavili na katerikoli komunikacijski platformi, ki ustreza naročniku: MS Teams, Zoom ali Google Meet.
Cena analize organizacijske klime znaša 20 € na zaposlenega.
Zaradi kakovosti analize in relevantnosti rezultatov se priporoča, da v analizi sodelujejo vsi zaposleni v podjetju.